Zalety zabaw klockami

Poszukujesz dla dziecka takiej zabawki, która będzie przynosiła nie tylko mnóstwo radości, ale również będzie rozwijająca? W takim przypadku doskonałym pomysłem będzie wybranie klocków!

 

W sklepach można znaleźć mnóstwo różnych zabawek edukacyjnych. Gdy jednak chodzi o zabawki, które będą mogły zapewnić dziecku doskonałą rozrywkę na długi czas, warto postawić na klocki. To sprawdzony wybór na lata!

 

Dlaczego warto wybrać klocki?

Są proste, ale dają mnóstwo możliwości. Klocki to kapitalna zabawka nawet dla najmłodszych dzieci.

 

Zabawy klockami rozwijają u dziecka sprawność manualną, kreatywność i wyobraźnię, koordynację wzrokową. Te wszystkie umiejętności będą pomocne w dalszych etapach nauki dziecka w przedszkolu oraz w szkole. Również klocki pomagają w nauce rozpoznawania kształtów i kolorów, a także pomagają w zdobywaniu pierwszych umiejętności matematycznych, na przykład pomagają w liczeniu, działaniu na zbiorach.

 

Jakie klocki wybrać dla dziecka?

Rodzaj klocków powinniśmy dobrać w zależności od wieku dziecka. Najlepiej kierować się w tym przypadku wskazaniami producenta.

 

Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem są klocki proste, na przykład wykonane z drewna. Proste klocki są również lepsze jako wsparcie rozwoju kreatywności dziecka. Dla starszaków można wybrać już klocki pozwalające na tworzenie bardziej skomplikowanych struktur.

 

Wobec tego na klocki dla dziecka wcale nie trzeba wydawać fortuny – nawet te proste zachęcają do kreatywnego spędzania czasu, gdy dziecko będzie mogło świetnie się bawić.