Kostki wirtualne

W świecie nowoczesnych technologii nauka i zabawa z urządzeniami mobilnymi stała się dostępna niemal dla każdego. Nasi uczniowie mają w domu tablety i smartfony i używają ich najczęściej do zabawy, ale gdy pokażemy im nowe zastosowanie tych narzędzi z radością podążą za nami.
Od klasy pierwszej na lekcjach matematyki należy jak najczęściej korzystać z różnego rodzaju liczmanów. Mogą być zrobione przez dzieci, wycięte z kolorowych kartonów, wykonane z modeliny, zebrane w parku, kupione w pasmanterii... jest bardzo dużo możliwości na zgromadzenie sobie takiego matematycznego warsztatu pracy umysłowej.To bardzo ważne, żeby dzieci manipulowały i doświadczały matematyki różnymi zmysłami. Powinny też pracować w parach, w grupach, rozwiązywać problemy i poszukiwać rozwiązań. Matematyka jest obok nas.
Aplikacje gier z kostką wirtualną na tablet są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zabaw matematycznych z wykorzystaniem zwykłej kostki. Umożliwiają przygotowanie szybkiej gry, podczas której dzieci są w stanie wykonać więcej operacji umysłowych związanych z liczeniem. Właściwie każda gra z kostką tradycyjną może się odbyć z kostką wirtualną. Świetnie nadają się do zabawy w parach, na dywanie, w ławkach, w parku, w kolejce do lekarza, czy podczas dalekiej podróży. Uczniowie równocześnie grają i mogą dokonywać zapisów działań matematycznych w zeszytach. Na pewno wymyślą swoje własne gry, wspaniale, jeśli stworzą nowe zasady, uzgodnią w zespole i zaproponują innym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz